• רותם חג'ג' משרד

חמש עשרה דרכים ליצירת אנרגיה חיובית במקום העבודה

Updated: Jul 20

זה לא סוד שהמפתח להצלחה בחיים נתון מאד באנרגיה החיובית שלנו.

ככל שאנחנו גדלים הקושי בלהשאר במצב החיובי גדל גם הוא. אנחנו מתמודדים כמעט בכל יום עם סיטואציות ומעניקים להם לא מעט מחשבה מאומצת.

בתור ילדים דמעות הפכו לצחוק וחיוך מאוזן לאוזן במתן סוכריה אחת.

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על האנרגיה שלנו זו הסביבה שלנו. הסביבה שלנו מורכבת לרוב ממשפחה חברים ומקום עבודה. עד כמה? בואונדבר על מקום העבודה.

מקום העבודה ידוע בדרישות רבות, מאמץ, מחשבה ולא מעט השקעה. עבודה עלולה בקלות ליצור לחץ, ישנם מועדים לקוחות ועמיתים שלא בהכרח אתה בחרת.


"בחר עבודה שאתה אוהב, ולעולם לא תצטרך לעבוד יום בחיים שלך."

- קונפוציוס


הנה לכם 15 טיפים שיהפכו את מקום העבודה שלכם להרבה יותר חיובי


1- סדר וארגון:

הרבה לחץ מהעבודה נובע ממטלות, משימות ולא מעט דפים.

טיפ ראשון שלי אליכם, חלקו לכם את העבודה לצבעים, גדלים וקטגוריות.

בנוסף, היו מודעים ללוח הזמנים שלכם וערוכים מראש במקסימום לכל אירוע ומשימה. אם יש לכם ניירת מאתגרת הקצו רשימה נגישה בקליק אחד אפילו דרך הסמארטפון שלכם לטפל שם בכל המתקשר.

2- תרגלו תקשורת אפקטיבית:

כאשר אנו נוכחים בעבודה יש בדרך-כלל תחושה של נתק. היא שואבת אותנו עד כדי כך שאנחנו מתנהלים לא פעם כשיבוט של המערכת, מתחילים לראותיותר משימות ופחות אנשים.

היו יותר נוכחים. היו נוכחים ברגע.

למשל, כאשר אתם שולחים את המיילים שלכם והודעות בנאליות ככל שיהיו, זכרו שמישהו מהצד השני קורא אותם. תזכירו להם שאתם נוכחים. לתחושה הזו יש השפעה אוטומטית על שאר הפעולות שלכם. תקשורת טובה מייצרת רגשות ותקשורת חיוביים.

3- חיוך:

כמו שאמרנו לרוב העבודה שואבת, והרבה פעמים אנחנו נכנסים למוֹד של עבודה ואוטומטית החיוך קצת נעלם. אחד הדברים שהופכים אותנו לנגישים יותר אלו רגשות חיוביים שבקלות באים לידי ביטוי בחיוך.

הלקוחות והאנשים סביבכם גם אם לא צלחה המטרה שלשמה הגיעו יזכרו בוודאות איך גרמתם להם להרגיש.

חוץ מזה, אושר מתחיל בחיוך. אז תשאלו את עצמכם כבר עכשיו "חייכתי מספיק היום?"

4- קביעת יעדים:

מספיק מילה אחת שיכולה לרסק אותנו ביום עבודה. פרויקט שעבדנו עליו וירד לטמיון.

קביעת יעדים והטלת משימות מינימליות ביותר יכולות לעורר בנו תחושת סיפוק והצלחה.


התחילו בצעדים קטנים.

רכזו לכם את המשימות כבר עכשיו וצאו לדרך.

זכרו: "לפעמים צעדים קטנטנים בכיוון הנכון, הופכים להיות הגדולים בחייך" (רותם חג'ג')


5- עבודה בעבודה:

כאשר יש לכם עבודה לוחצת ודורשת, כאשר יש לכם את האופציה לקחת את העבודה הביתה.

אל תמהרו לעשות זאת!

השאירו את העבודה בעבודה וכשאתם בבית, מפרידים בין חיי העבודה למשפחה, חברים ולתחביבים ההנאה והאנרגיה שלכם תהיה הרבה יותר שלמה ונקייה. ההשקעה שלכם תהיה ממוקדת וללא הסחות דעת מיותרות כי ידעתם לעשות את ההפרדה.

למדו לעשות את ההפרדה ויהי מה, ותראו כמה טובה ההשפעה של זה עליכם.

6- הפוך את האזור שלך לעצמך:

בדרך כלל מייעצים לנו לצאת מאזור הנוחות, המקבל את הכינוי "אזור הנכות".

ההמלצה שלי אליכם, קחו את המקום שאתם שוהים בו והפכו אותם לשלכם. תנו לו משמעות עבורכם. אם זה המשרד שלכם, חדר, שולחן ואפילו ארונית.

השקיעו במקומות הקטנים האלו ותנו לעצמכם את התחושה הטובה לכם, שימו תמונה של אדם אהוב, גדלו צמח שאתם מחוברים אליו, רשמו משפטים שנותנים לכם כוח.

פריטים אישיים ידועים בכוח שלהם. הם נותנים לכם תחושה נוחה ומעניקים לכם מוטיבציה ויעילות.

7 - הפחיתו את הלחץ:

לחץ בעבודה הוא נורמלי לחלוטין. שעות ארוכות מול המחשב , פגישות אינטנסיביות ושיחות בזום ארוכות מעלות את רמות הלחץ, אבל בהחלט ניתן להוסיף קצת אנרגיה חיובית כאשר נדע לעצור, לצאת להפסקת הצהריים או סתם להליכה קצרה לנשום אוויר.

גם לאחר העבודה, חשוב להקפיד להתעמל. העבודה דורשת, ולכן צאו להליכה עם הכלב או לבד, לרכיבה על האופניים או 40 דק' בחדר הכושר . אימונים הם הדרך הטובה ביותר להפחתת לחץ מאולץ.

כשאתם עושים פעילות גופנית מאומצת, הגוף משחרר אנדורפינים, הורמונים שגורמים לך להרגיש מאושר יותר. בנוסף, אנדורפינים משפרים את ההערכה העצמית שלך. בסך הכל צריך ואף חייב להתמודד עם מתח העבודה.

9 - האזינו מסביבכם:

דרך נוספת להוסיף אנרגיה חיובית בעבודה היא להיות מאזין נהדר. הקשבה טובה דורשת תרגול ונחישות להתמקד. להלן מספר טיפים לשיפור יכולות התקשורת וההאזנה החשובות ביותר.


 • היו קשובים: הביטו היטב בפניו של האדם בזמן שהוא מדבר אליכם - זה מאפשר להם לדעת שיש להם את מלוא תשומת הלב שלכם.

 • היו נינוחים: הזזת רגליים או הזזת ידיים זה סימן שאתם חסרי סבלנות לדבר או עם רצון להתרחק מהשיחה. השקיטו את עצמכם ופשוט הקשיבו.

 • ניסחו מחדש את דבריהם והפכו זאת לשאלה: לדוגמא, "הזכרת שהמחלקה שלך לא תממן את האתר החדש. מאיפה לדעתך צריך להגיע למימון הזנק? "

 • היו סקרנים: מה תוכלו ללמוד על אותם אנשים הזה? האם הם עצבניים? איך הם ניגשים לבעיות?

 • מצא טוב בשיחה: כל הדיונים הם ייחודיים. תיהנו הלוך ושוב מהדיבור וההקשבה.

10 - נסו ללמוד:

כאשר העבודה הופכת להיות צפויה ומבולבלת, המוח מתעמם. למידה יוצרת רענון. זה משרה יצירתיות ומשפר את הגמישות. חוקרים אומרים כי אנשים הממשיכים ללמוד מתעלים על עצמם ומגיעים לביצועים גבוהים יותר בכל פעם.

התחברו עם אנשים בעבודה דווקא מתחומים אחרים. צרו אינטראקציה עם אנשים צעירים יותר העשויים להיות בעלי נקודת מבט חדשה על העבודה. שאלו שאלות, בקשו משוב ונסו דרכים חדשות לביצוע.

אתם תופתעו ותשמחו מהאנרגיה החיובית שתקבלו מנקיטת כמה צעדים לעבר לימוד משהו חדש.


11 - תגידו תודה:

הוספת אנרגיה חיובית בעבודה קלה כמו תודה פשוטה.

אמירת תודה בעבודה עוזרת לאחרים להרגיש מוערכים. לוקח רק שניה להגיד את זה, אבל התמורה לא רק כלפי הצד השני אלא גם כלפי עצמך.

הכרת תודה היא מדבקת .

ברגע שתביעו את תודה לעמיתים לעבודה, לא תתפלאו אם הם מביעים תודה לעמית אחר. וזה בהחלט שינוי אנרגיה. זו ראייה עצומה יותר. זה להגיד למישהו "ראיתי אותך, אני מעריך אותך, תודה שאתה פה"


12 - לא לביצוע ריבוי משימות

שמעתם, נכון? בניגוד לאמונה הרווחת, המוח שלנו לא מיועד לריבוי משימות.

מחקר מצא כי אנשים נוטים להעריך יתר על המידה את יכולתם לעשות שניים או דברים בבת אחת. כשאתם מנסים לבצע ריבוי משימות, אתם מפעילים לחץ מופרז על חלק אחד במוח שלך ולא משתמשים במוחכם במלוא הפוטנציאל. זה אולי נשמע משעמם, אבל אתם יותר פרודוקטיביים כשאתם מבצעים משימה אחת בכל פעם לפני שאתם עוברים לעבודה הבאה. נסו זאת.

13 - נשנשו:

הניחו קערה קטנה של חטיפי גרנולה עטופים, שוקולדים, קופסאות אגוזים זעירות או צימוקים על שולחנכם ליצירת אנרגיה. כמובן שעמיתיכם לעבודה יקפצו להגיד שלום ויביטו בערגה בחטיפים שלכם, אז היו מוכנים לשתף, לחלוק קצת וליצור פטפטת שבהחלט יכולה להקל עליכם ולהוסיף מעט אנרגיה חיובית גם לכל סוגי הימים שלכם.

14 - תרגלו תשומת לב מרגיעה לעצמכם:

מכיוון שעבודה יכולה להיות מלחיצה, תשומת לב המתבטאת בהקשבה לעצמכם יכולה לעזור לכם להפחית את הלחץ הנפשי. להלן מספר דרכים לשלב את מודעות עצמית ביום יום.


 • התמקדו בחושיכם:

עצרו. מה אתם שומעים? איך הבהונות מרגישות בתוך הנעליים? האזינו לצלילים שמסביב. הקשיבו לדופק . כל פעילויות של מודעות מהקטנות הללו עוזרות להירגע ולהרגיש רגוע יותר.

 • תנו למוחך לנדוד:

תנו למוח שלך הפסקה קטנה. חשבו על תכניות ארוחת הערב, בילוי עם חברים או משפחה. הפסקות מוח קטנות אלה משחררות את הלחץ ומרעננות את החשיבה.

 • התמודדו עם הרגשות:

האם ניהלתם שיחה מטלטלת הבוקר? האם אתה מרגישים לחץ או חרדה? דמיינו את התחושות האלה כאבנים. זרקו כל הרגשה בזה אחר זה לאגם עמוק וצפו בהם שוקעים לקרקעית מחוץ לטווח הראייה.

הדמיה יכולה לעזור לך להרפות ממחשבות ורגשות מכבידים.


מודעות עצמית לא רק מרגיע אותך אלא מוכחת ביכולתה להוסיף אנרגיה חיובית למקום העבודה שלכם.

להלן כמה יתרונות נוספים של מודעות ותשומת לב במקום העבודה.

 • מפחיתה לחץ

 • מורידה חרדה

 • מעודדת מיקוד

 • משפרת מערכות יחסים בין עמיתים לעבודה

15 - צרו חברויות:

אתם נמצאים עם עמיתים לעבודה במשך שעות רבות בכל יום. כנראה שיש כמה אנשים בעבודה שתכירו כחברים טובים. חברים טובים בעבודה הופכים את העבודה למהנה יותר. להיות חבר טוב בעבודה הגיוני מאד וטבעי מכיוון שלשניכם יש קשר משותף בעבודה.

אתם יכולים להתייחס זה לזה, להדגיש אחד עם השני את המאבקים ולעודד אחד את השני כאשר אתם מרגישים מיואשים מכיוון ששניכם מבינים. עשו מאמצים להכיר חברים טובים בעבודה כדי לשפר את האנרגיה החיובית שלכם ואת האנרגיה החיובית של הסובבים אותך.

מחשבות אחרונות על חמש עשרה דרכים קלות אלה להביא חשיבה חיובית למקום העבודה

האם ידעתם שבחיים שלך תבלו 90,000 שעות בעבודה?

המספר הזה מייצג הרבה מחייכם המושקעים בשעון. כך שעל אחת כמה וכמה וסיבה טובה מאד בהחלט למצוא דרכים יצירתיות להוסיף אנרגיה חיובית לשעות העבודה הארוכות שלך.

אני מקווה שהצעות אלה עוזרות לך לשפר את החיפוש שלך להוסיף אנרגיה חיובית לחוויית העבודה שלך ולהעניק לך תחושה אמיתית של שמחה בהישגייך.

28 views0 comments